siatka do bel

Odporna na uszkodzenia siatka do bel

Nowoczesne rolnictwo wymaga holistycznego podejścia oraz wdrażania najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych. Unia Europejska wspiera nowoczesne, zrównoważone rolnictwo, które działa na z czytaj więcej »

łóżko Z antresolą warszawA

Łóżka na antresoli - szeroki wybór dla każdego

Łóżka na antresoli cieszą się coraz większą popularnością. Tym bardziej, że dostępne są niemal dla każdego. Zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Warto wiedzieć zatem czym takie łóżko czytaj więcej »

Adwokat

Nasz adwokat

Wybór adwokata, który będzie pracował dla nas to poważne zadanie. Trzeba przejrzeć wiele ofert ów, a wtedy na pewno znajdziemy kogoś, kto spełni nasze oczekiwania. W naszym kraju jest wiele kancelari czytaj więcej »

tusze DO drukarek. WARSZAWA

Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki

Drukarki stały się nieodzownym elementem wyposażenia wielu domów. Są także dostępne w każdym biurze. Wszyscy czasem potrzebujemy coś wydrukować. Włączamy naszą maszynę drukującą, ustawiamy na odpowie czytaj więcej »

Rozdzielnica elektryczna

Łatwiejsze rozwiązania przydają się

Rozdzielnica elektryczna to bardzo przydatne urządzenie stosowane w każdym domu. Nikt nie wyobraża sobie mieszkania bez dostępu do energii elektrycznej. W tym celu potrzebujemy więc rozdzielnicy elek czytaj więcej »

najlepsza Karma dla Psa

Karma dla psa - wsparcie zdrowia i dobrego samopoczucia

Pies to wierny przyjaciel człowieka, który towarzyszy nam od setek lat. W trosce o jego zdrowie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią dietę, dopasowaną do zmieniających się potrzeb. To czytaj więcej »

pozycjonowanie stron katowice

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu firmy pozycjonującej?

Coraz więcej firm decyduje się na śmiałe wejście do Internetu - współcześnie standardem dla nowo powstających biznesów stało się posiadanie własnej strony internetowej już na start. Dla wielu firm to czytaj więcej »

 

Odporna na uszkodzenia siatka do bel

Nowoczesne rolnictwo wymaga holistycznego podejścia oraz wdrażania najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych. Unia Europejska wspiera nowoczesne, zrównoważone rolnictwo, które działa na zasadach zrównoważonego rozwoju. Natomiast programy wsparcia finansowego, finansowane między innymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Takie możliwości współfinansowania inwestycji sprawiają, że każdego roku w gospodarstwach rolnych pojawiają się setki nowych maszyn i urządzeń rolniczych.

Jednymi z najbardziej istotnych maszyn rolniczych w gospodarstwach rolnych są prasy rolujące. Pozwalają one na uzyskanie wysokiej jakości kiszonek i sianokiszonek do karmienia między innymi bydła.

Obecnie najpopularniejszą formą owijania bel jest siatka do bel. Jest to niezwykle wydajny sposób na to, aby baloty, które są wyrzucane z prasy, nie uległy zniekształceniu. To bardzo ważne z perspektywy dalszej obróbki. Każdy balot musi być bowiem transportowany na teren gospodarstwa rolnego, aby tam został owinięty folią. Owijania balotów można oczywiście dokonać już na polu, jednak nadal istnieje wyraźna tendencja do tego, że sprasowane baloty na polu owijane są folią dopiero w gospodarstwach.

Podczas zbioru plonów z pola bardzo istotnym czynnikiem jest czas. To on w dużej mierze decyduje o tym czy uda się zebrać najwyższej jakości karmę dla zwierząt. Popularna siatka do bel znacznie zaoszczędza czas podczas prasowania balotów, gdyż w stosunku do sznura rolniczego owijanie balotów siatką trwa znacznie krócej. W skali setek blatów zbieranych każdego roku z pól może być to znaczna oszczędność czasu.

Ponadto warto zauważyć, że siatka do bel jest znacznie prostsza do usunięcia z powierzchni balota aniżeli sznur. Siatka jest zatem precyzyjnym i wygodnym sposobem na to, aby baloty nie rozwalały się po opuszczeniu prasy. Na rynku dostępnych jest stosunkowo dużo modeli siatek do balotów o zróżnicowanych parametrach o różnej klasie cenowej.