siatka do bel

Odporna na uszkodzenia siatka do bel

Nowoczesne rolnictwo wymaga holistycznego podejścia oraz wdrażania najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych. Unia Europejska wspiera nowoczesne, zrównoważone rolnictwo, które działa na z czytaj więcej »

łóżko Z antresolą warszawA

Łóżka na antresoli - szeroki wybór dla każdego

Łóżka na antresoli cieszą się coraz większą popularnością. Tym bardziej, że dostępne są niemal dla każdego. Zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Warto wiedzieć zatem czym takie łóżko czytaj więcej »

Adwokat

Nasz adwokat

Wybór adwokata, który będzie pracował dla nas to poważne zadanie. Trzeba przejrzeć wiele ofert ów, a wtedy na pewno znajdziemy kogoś, kto spełni nasze oczekiwania. W naszym kraju jest wiele kancelari czytaj więcej »

tusze DO drukarek. WARSZAWA

Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki

Drukarki stały się nieodzownym elementem wyposażenia wielu domów. Są także dostępne w każdym biurze. Wszyscy czasem potrzebujemy coś wydrukować. Włączamy naszą maszynę drukującą, ustawiamy na odpowie czytaj więcej »

Rozdzielnica elektryczna

Łatwiejsze rozwiązania przydają się

Rozdzielnica elektryczna to bardzo przydatne urządzenie stosowane w każdym domu. Nikt nie wyobraża sobie mieszkania bez dostępu do energii elektrycznej. W tym celu potrzebujemy więc rozdzielnicy elek czytaj więcej »

najlepsza Karma dla Psa

Karma dla psa - wsparcie zdrowia i dobrego samopoczucia

Pies to wierny przyjaciel człowieka, który towarzyszy nam od setek lat. W trosce o jego zdrowie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią dietę, dopasowaną do zmieniających się potrzeb. To czytaj więcej »

pozycjonowanie stron katowice

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu firmy pozycjonującej?

Coraz więcej firm decyduje się na śmiałe wejście do Internetu - współcześnie standardem dla nowo powstających biznesów stało się posiadanie własnej strony internetowej już na start. Dla wielu firm to czytaj więcej »

 

Karma dla psa - wsparcie zdrowia i dobrego samopoczucia

Pies to wierny przyjaciel człowieka, który towarzyszy nam od setek lat. W trosce o jego zdrowie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią dietę, dopasowaną do zmieniających się potrzeb. To bardzo ważne, by pyszny smak dania, zawsze szedł w parze z doskonałą jakością i recepturą, opracowaną na podstawie specjalistycznych badań.

Jak wybrać najlepsza karma dla psa, tak by nie przepłacić, a podarować swojemu czworonożnemu przyjacielowi pyszne danie? Na co zwrócić uwagę,

a czego unikać? Zawarte w naszym artykule wskazówki, pomogą Ci wybrać spośród wielu dostępnych w sklepach ofert.

Naturalny skład

Bardzo ważnym elementem jest naturalny skład, oparty na starannie wyselekcjonowanych surowcach. Mięso powinno pochodzić z przebadanych źródeł, tak by zachowało swój smak i walory prozdrowotne. Z kolei dodatki roślinne powinny być otrzymywane z ekologicznych upraw, by zawarte w karmie warzywa i owoce były wolne od metali ciężkich, które wpływają negatywnie na zdrowie. Jedynie taka przemyślana formuła, może sprostać wymaganiom największych smakoszy.

Etykieta - podstawa wyboru

Kupując najlepsza karma dla psa dla swojego pupila, unikaj dań pełnych sztucznych dodatków, barwników i konserwantów. Długotrwałe stosowanie substancji, takich jak BHS, BHT i etoksyquina może powodować przykre skutki, w tym raka.

Czytając skład możemy przekonać się, jaki rodzaj konserwantów został użyty do sporządzenia karmy. Oczywiście, by danie zachowało swoją świeżość i smak, niezbędne są pewne dodatki. Jednak powinny być to tylko naturalne substancje, takie jak tokoferol (witamina E) lub kwas askorbinowy (witamina C).

Główny składnik - mięso

Psy to zwierzęta głównie mięsożerne, które w swojej diecie potrzebują odpowiedniej dawki tego surowca. Dlatego dobrej jakości karma, posiada w swoim składzie przede wszystkim mięso.

Niestety, firmy i producenci żywności dla zwierząt, często posługują się różnymi nazwami, które mogą brzmieć niejasno i niezrozumiale. Słowa takie jak “produkty pochodzenia zwierzęcego”, czy “mączka mięsna” nie oznaczają wysokiej jakości i smaku. Na niektórych opakowaniach, możesz spotkać nawet napis “karma o smaku mięsa”, gdzie procentowa zawartość tego składnika jest znikoma. Takie produkty mogą być korzystniejsze cenowo, nie są jednak pełnowartościowym posiłkiem. Ich długotrwałe stosowanie może być w późniejszym czasie przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Ratunek dla wrażliwych brzuszków

Dobra karma dla psa powinna zawierać niewiele substancji wywołujących alergie; idealna propozycja nie zawiera ich wcale.

Zawarte w karmach zboża, a co za tym idzie gluten, mogą przyczyniać się do wywołania lub nasilenia kłopotów trawiennych, objawiających się dyskomfortem, wzdęciami i bólami w okolicach brzucha.

Niewiele osób wie, że podobnie sprawa ma się z kukurydzą, której nadmierne spożycie może sprzyjać występowaniu alergii.

Dobór lekkostrawnej, delikatnej dla organizmu karmy jest szczególnie ważny, jeśli Twój pies wykazywał wcześniej skłonność do kłopotów trawiennych lub ma specjalne potrzeby np. jest szczeniakiem lub seniorem.